piątek, 20 maja 2011

Dlacegoooo?

Zaczął się etap 'dlaczego?', trwa od kilku dni a ja już wymiękam..:) Kiedyś myślałam, że przecież wystarczy cierpliwie dziecku odpowiadać, ale ilość tych 'dlacegoooo?' mnie przerasta..

Jedzie samochód pocztowy, słyszę: dlaczego pojechaaaał?,
Bo ten samochód rozwozi przesyłki.
- dlacegoooo?
- bo musi dostarczyć je ludziom
- dlaczegoooo?
- bo ludzie na nie czekają
- dlacegoooo?
- bo ktoś im coś wysłał
- dlacegoooo?
bo pewnie miał taką potrzebę
- dlacegoooo?
...

Po powrocie z przedszkola miałyśmy sprzeczkę, spodobał Ci sie trzepak i fakt, że w końcu mama nie musi Cię do niego podsadzać, tylko swobodnie dosięgasz łapkami. Sterczałam tam dobre 20 minut, patrząc jak wieszasz, bujasz, czepiasz i czekając aż kolejne deklarowane 'chwileczki' się skończą. Po czym zaczęłam negocjować, padła groźba kary.., na każdą się zgadzałaś, więc wylądowałas pod moją pachą i tak dotarłaś do domku. Kary zostały dotrzymane, brak dobranocki, było trochę  płaczu, ale oczywiście tylko przez chwilę, no ok, przez dłuższą chwilę.

W nocy po raz pierwszy obudziłaś sie na siusiu.. hm.. fakt, że wołałaś by Cię przytulić (to też pierwszy raz Ci się zdażyło, to znaczy, żebyś się obudziła w dokładnie tym celu..), ale następnie stwierdzilaś, że chcesz siusiu. Hip, hip, hura, może początek końca pieluszki..

a dziś usłyszeliśmy od Ciebie: my name is XXXX  (tu padło imię) :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz